Czy infekcje wirusowe można leczyć antybiotykami?

panel tematyczny: Niezwykły świat chemii

grupa tematyczna: Chemia kluczem do Natury

prowadzący: dr Kamila Stokowa-Sołtys (chemik, Wydział Chemii UWr)

grupa wiekowa:gimnazjum, szkoła średnia, dorośli

forma prezentacji: wykład

termin: 2014-09-26: 09:00

miejsce: Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Legnicy, ul. Batorego 9

Ilość miejsc w sali: 120

dostępność dla niepełnosprawnych: tak

Wykład popularnonaukowy wprowadzający w interesujący świat białek pełniących rolę katalizatorów w układach biologicznych

Podczas wykładu pt. Czy infekcje wirusowe można leczyć antybiotykami? wyjaśnimy różnice w budowie bakterii i wirusów oraz powiemy, dlaczego antybiotyki nie są skuteczne w zwalczaniu infekcji wirusowych. W dalszej części wykładu spróbujemy złamać  ten stereotyp , zaskoczyć słuchaczy i przedstawić własne wyniki dotyczące nowego zastosowania jednego z antybiotyków. Pokażemy, jak chemicy pracują na pograniczu chemii, biologii i medycyny, oraz przedstawimy bardzo interesujące wyniki  prac własnych.

Zapowiada się intensywna burza mózgów. Chętnych zapraszamy!