Chemia dla krasnoludków

panel tematyczny: Niezwykły świat chemii

grupa tematyczna: Radość eksperymentowania

prowadzący: dr Monika Kijewska (chemik, Wydział Chemii, Uniwersytet Wrocławski)

współprowadzący: dr Natasza Sprutta, mgr Marta Cal (Wydział Chemii, Uniwersytet Wrocławski)

grupa wiekowa: przedszkole

forma prezentacji: laboratorium, pokaz

zapisy: od  01.09.2014 do 15.09.2014

mail/tel.: monika.kijewska@chem.uni.wroc.pl

uwagi: zajęcia przeznaczone są dla dzieci  w wieku 5 i 6 lat (3 x 2 grupy 12 osobowe)

termin: 22109.2014 (niedziela) 11.00-12.00; 12.30-13.30; 14.00-15.00

miejsce: Wydział Chemii, Uniwersytet Wrocławski, ul. Joliot-Curie 14, 50-383 Wrocław, Klub

Ilość miejsc w sali: 24

dostępność dla niepełnosprawnych: tak

Krótki opis imprezy:

Chemia dla krasnoludków jest imprezą edukacyjną prowadzoną w formie zabawy, przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym  (5-6 lat). Celem zajęć jest przedstawienie przedszkolakom co to jest chemia i czym się zajmuje. Zabawa będzie trwała godzinę i składać się będzie z części grupowej (część plastyczna oraz pokazowa) oraz indywidualnego wykonywania doświadczeń. W doświadczeniach zostaną wykorzystane produkty codziennego użytku, m.in. spożywcze. We wszystkich eksperymentach wykonywanych przez dzieci wykorzystane zostaną tylko całkowicie bezpieczne produkty, a poziom doświadczeń dostosowany będzie do wieki i wiedzy 5 i 6 latków.