Rozszerzona rzeczywistość w praktyce, czyli czy wiesz, że można bezpieczniej...?

WYKŁAD ODWOŁANY

panel tematyczny: Niezwykły świat chemii

grupa tematyczna: Chemia na co dzień

prowadzący: Agata Jasnowska, Katarzyna Cieślak (CTAdventure Sp. z o. o.)

grupa wiekowa: szkoła podstawowa/ gimnazjum

forma prezentacji: wystawa/ pokaz/ gra

termin:

20.09.2014 godz. 10.00-10.45

miejsce: Wydział Chemii, Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Joliot-Curie 14, 50-383 Wrocław, Audytorium I

Ilość miejsc w sali: 200

dostępność dla niepełnosprawnych: tak

Krótki opis imprezy:

Professor Why™ to interaktywna gra komputerowa, która wykorzystuje technologię Rozszerzonej Rzeczywistości, aby pomóc dzieciom w zrozumieniu świata chemii i pozwolić im przeprowadzać własne eksperymenty chemiczne.
Aplikacja "Professor-Why" łączy obraz generowany komputerowo z obrazem rzeczywistym, wprowadzając użytkownika w ekscytujący świat nauki, który można odkrywać zarówno w szkole jak i w domu. Program pozwala na przeprowadzanie doświadczeń i inicjowanie reakcji chemicznych w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób bez konieczności posiadania drogich odczynników czy naczyń laboratoryjnych.