Chwytaj chemię rozumnie!

prowadzący: mgr Maciej Modzel (doktorant, Wydział Chemii, UWr)

współprowadzący: mgr Bartłomiej Pigulski (doktorant, Wydział Chemii, UWr)

forma prezentacji: laboratorium, pokaz

zapisy: 1-20.09

mail/tel.: 5lo-legnica@gazeta.pl

2014-09-25: 09:00
2014-09-25: 10:00
2014-09-25: 11:00

miejsce: Legnica : V Liceum Ogólnokształcące, ul. Senatorska 32

Ilość miejsc w sali: 30

Krótki opis imprezy:

Bycie chemikiem nie ma nic wspólnego z szarą rzeczywistością. Jest związane z wielką pasją i fascynacją otaczającym nas światem. Pokaz ma zadanie oczarować uczniów tą niezwykłą, a zarazem niebezpieczną dziedziną nauki. Odkryjemy przed słuchaczami to, co w chemii najpiękniejsze i sprawimy aby uczniowie czerpali radość z nauki chemii.
Podczas pokazu zostanie zaprezentowanych wiele interesujących doświadczeń chemicznych. Eksperymenty będą tak dobrane, aby ukazać licealistom złożoność chemicznego świata, jak również podkreślić jak bardzo jest to praktyczna i potrzebna dziedzina nauki. Uczniowie będą brali czynny udział w przeprowadzaniu doświadczeń, będą mobilizowani do zadawania pytań i wyciągania wniosków.
Uwaga! Wzięcie udziału w pokazie grozi zmianą hierarchii wśród ulubionych przedmiotów w szkole!