Zabójcza słodycz

nazwa kategorii: Tajemnice żywności

prowadzący: dr ihab. Elżbieta Gumienna-Kontecka,  (Wydział Chemii, UWr)

współprowadzący: Łukasz Marek, Yuliya Toporivska

wiek uczestników: gimnazjum szkoła ponadgimnazjalna dorośli

forma imprezy: wykład

terminy imprezy: 2016-09-20: 12:30 - 13:30

miejsce: Wrocław; Uniwersytet Wrocławski, Wydział Chemii, ul. Joliot-Curie 14, Audytorium I

Cukier - tak słodki, tak niewinny, ale czy zdajemy sobie sprawę jakie spustoszenie może wywołać w naszym organizmie? Czy zastanawiałeś się kiedyś, co się stanie jeśli zjesz o jeden batonik więcej lub posłodzisz herbatę dodatkową łyżeczką cukru (dziennie zjadamy około 25 łyżeczek cukrów prostych)? Myślisz, że niczym to nie grozi lub Ciebie nie dotyczy? - jesteś w błędzie! Cukrzyca nie wybiera!

Rozwój epidemii cukrzycy  w ostatnich latach oraz szereg powikłań z nią związanych jest bardzo niepokojący, a Polska niestety przoduje w statystykach. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia przebiega pod hasłem „Zatrzymać cukrzycę” i dlatego proponujemy wykład promujący wiedzę o cukrzycy i jej poważnych następstwach. Nie czekaj aż zachorujesz, przyjdź, posłuchaj i dowiedz się jak tej choroby uniknąć lub wykorzystać swoją wiedzę by pomóc  choremu rówieśnikowi.